Jak działa hydraulika?

Pascal i Daniel Bernoulli sformułowali prawa na których opiera się współczesna technika hydrauliczna. Pascal odkrył m.in., iż ciśnienie wewnątrz cieczy (płynu) będącej w równowadze, wywołane działaniem sił zewnętrznych (ciśnienio

Jak działa hydraulika?

W prasie hydraulicznej

Ruch cieczy jak też i jej przemieszczanie się pod wpływem ciśnienia były wykorzystywane przez człowieka do wykonywania wielu prac zanim jeszcze Blaise Pascal i Daniel Bernoulli sformułowali prawa na których opiera się współczesna technika hydrauliczna. Pascal odkrył m.in., iż ciśnienie wewnątrz cieczy (płynu) będącej w równowadze, wywołane działaniem sił zewnętrznych (ciśnieniowych) ma wartość jednakową we wszystkich punktach cieczy (płynu). W prasie hydraulicznej prawo Pascala jest wykorzystywane do uzyskania zwiększonego parcia, przyłożenie siły do małego tłoka (pompy, znajdującego się w małym cylindrze) przekazuje nacisk poprzez rurę do dużego cylindra, gdzie ciśnienie napiera na wszystkie strony, łącznie z dużym tłokiem (tzw. tłokiem roboczym), który zwielokrotnia przyłożoną siłę (zwielokrotnienie siły równe jest stosunkowi powierzchni tłoka dużego - tzw. tłoka roboczego do powierzchni małego tłoka - pompy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hydraulika


Dojazd do klienta

Zwykle awaria, nawet najdrobniejsza jest sporym zaskoczeniem dla osoby, której dotyka. Zazwyczaj awarie następują podczas intensywnej pracy i wydaje się, że są one wtedy najbardziej nie na miejscu, jak tylko to możliwe. Niejednokrotnie hydraulika siłowa i naprawa maszyn budowlanych to operacje, które muszą być przeprowadzone niemalże w trybie natychmiastowym, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest utworzenie numeru telefonu, pod który mogą zgłaszać się osoby potrzebujące nagłego kontaktu z serwisem. Dzięki temu można znacznie przyśpieszyć proces przeprowadzenia naprawy, zwykle także ekipa serwisowa bez problemu przyjeżdża w miejsce, gdzie awaria miała miejsce i tam dokonuje potrzebnych napraw.


Hydraulika siłowa

Hydraulika siłowa działa na zasadzie przekazywania siły za pomocą płynu (oleju) pompowanego pod dużym ciśnieniem.
Każdy system hydrauliki siłowej składa się z kilku niezbędnych elementów - pompy hydraulicznej dającej napęd i wytwarzającej ciśniecie. Przewodów ciśnieniowych doprowadzających olej pod ciśnieniem do siłowników oraz samych siłowników będących rodzajem silnika hydraulicznego.
To właśnie siłowniki odpowiadają za wykonanie głównej pracy.



© 2019 http://tlumacz-poznan.com.pl/