Kiedy na pogotowie stomatologiczne?

zywiście, że ból pojawia się nagle. Co prawda bardzo często wynika to z odwlekania wizyty stomatologa, jednak niezależnie od przyczyny, ból zęba jest bardzo nieprzyjemny, a niekiedy doskwiera tak bardzo, że utrudnia normalne funkc

Kiedy na pogotowie stomatologiczne?

Nagłe kłopoty z zębami ? co robić?

Zdrowe zęby nie sprawiają żadnych problemów ? wyjątkiem jest sytuacja, kiedy w wyniku urazu stan ten się zmienia. Zdarza się też oczywiście, że ból pojawia się nagle. Co prawda bardzo często wynika to z odwlekania wizyty stomatologa, jednak niezależnie od przyczyny, ból zęba jest bardzo nieprzyjemny, a niekiedy doskwiera tak bardzo, że utrudnia normalne funkcjonowanie. Zarówno w przypadku uszkodzenia zęba, jak i pojawienia się dolegliwości bólowych, konieczna jest jak najszybsza wizyta u dentysty. Jeśli problem pojawia się nagle, należy skorzystać z pomocy pogotowia stomatologicznego, pracownicy którego zastosują doraźne środki zaradcze. Zwykle jednak nie rozwiązuje to problemu całkowicie i konieczne jest leczenie zębów w normalnym trybie.


Jak reagować na dolegliwości związane z zębami?

Regularne wizyty u stomatologa i profilaktyczne badania co pół roku to najlepszy sposób, aby wychwycić ewentualne ubytki i wyleczyć je zanim sytuacja stanie się poważniejsza. Oczywiście należy też prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, co pozwoli skutecznie radzić sobie z próchnicą. Jeśli jednak nagle zaczynają nas boleć zęby, warto reagować szybko. Przyczyną dolegliwości jest najczęściej nieleczona próchnica, co oznacza konieczność odwiedzenia dentysty. Jeśli obrzęk lub ból pojawia się nocą, należy zażyć tabletkę przeciwbólową; dobrym rozwiązaniem jest w takich sytuacjach skorzystanie z pomocy pogotowia stomatologicznego, jednak nawet po wizycie w takiej placówce należy udać się do kliniki, aby rozwiązać źródło problemów.


Co to jest ząb mądrości?

Zęby mądrości (łac. dens serotinus, pot. "ósemki") ? zwyczajowe określenie trzecich zębów trzonowych u człowieka. Człowiek ma cztery takie zęby ? są one ostatnimi zębami z każdej strony, zarówno w szczęce, jak i w żuchwie.

Okres ich wyrzynania się jest bardzo różny ? najczęściej przypada między 17. a 21. rokiem życia, czasem jednak może trwać nawet do 40. Wyrzynaniu się zębów mądrości zwykle towarzyszy ból. Ponadto ósemki nie zawsze wyrzynają się całkowicie, mogą wychodzić pod nieprawidłowym kątem, a czasem nie pojawiają się wcale. Zęby mądrości uważa się za narządy szczątkowe u człowieka.

Są one najbardziej narażone na próchnicę ? zarówno ze względu na trudny dostęp do nich szczoteczką do zębów, jak i zaleganie w ich okolicach pokarmu. Ponadto biorą mały udział w rozdrabnianiu pokarmu, za to mogą wystawać pod innym kątem niż linia pozostałych zębów. Z tych wszystkich powodów panował niegdyś wśród dentystów pogląd, iż zęby te należy zawsze usuwać, jako mało przydatne człowiekowi, a niosące z sobą dużo różnych problemów. Obecnie odchodzi się od tego typu praktyk.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C4%85b_m%C4%85dro%C5%9Bci



© 2019 http://tlumacz-poznan.com.pl/