Oleje i sprawy związane z techniką i przemysłem

zpieczna i szybka. Na pewno wszystkim turystom będzie zależało na tym, żeby ich samochód był sprawny i bezpieczny zwłaszcza, jeżeli podróżują z dziećmi lub większą liczbą pasażerów. Dobre przygotowanie samochodu oznacza sprawdzeni

Oleje i sprawy związane z techniką i przemysłem

Kupno oleju silnikowego odpornego na wysokie temperatury

Dokładne zaplanowanie wyjazdu wakacyjnego obejmuje także przygotowanie samochodu do dłuższej jazdy, która będzie mogła być bezpieczna i szybka. Na pewno wszystkim turystom będzie zależało na tym, żeby ich samochód był sprawny i bezpieczny zwłaszcza, jeżeli podróżują z dziećmi lub większą liczbą pasażerów. Dobre przygotowanie samochodu oznacza sprawdzenie jego hamulców i opon, a także wybranie takiego oleju samochodowego, który będzie odporny na działanie wysokich temperatur, a dzięki temu unikniemy w czasie podróży dodatkowych przerw, które musielibyśmy przeznaczyć na schłodzenie silnika. Czasami trzeba będzie, więc wymienić dotychczasowy olej silnikowy, który już posiadamy, na bardziej specjalistyczny.


Szybkie mycie samochodu na stacji benzynowej

Podstawową usługą świadczoną przez stację benzynową jest sprzedaż paliwa samochodowego. Może być ono wlewane bezpośrednio do baku samochodu, a także do baniek na paliwo, jeżeli klient chciałby kupić większą ilość paliwa, która może mu się przydać w czasie dalekiej podróży. Pracownicy stacji benzynowej mogą także pomóc kierowcy w wyborze najlepszego oleju silnikowego pasującego do jego samochodu, który będzie mógł podnieść jego żywotność i usprawnić działanie. Na niektórych stacjach benzynowych znajdują się także myjnie samochodowe, na których można szybko, ale dokładnie umyć samochód i w ten sposób przygotować go do dalszej drogi. Zdarza się także, w pobliżu stacji benzynowej znajduje się hotel, w którym można odpocząć po całym dniu jazdy.


Definicja smaru

Smar ? substancja zmniejszająca tarcie między powierzchniami przedmiotów, które stykając się ze sobą tymi powierzchniami, poruszają się względem siebie. Smar działa na zasadzie wniknięcia w szczelinę pomiędzy tymi powierzchniami i utworzenia tam warstwy poślizgowej poprzez całkowite odseparowanie od siebie tych powierzchni.

Poszczególne smary mogą mieć różne konsystencje: od stałej, poprzez półpłynną, płynną aż do gazowej.

Smary zawierają substancję nośną, mająca właściwości ślizgowe - towot, olej silikonowy oraz substancje dodatkowe, decydujące często o przeznaczeniu smaru. Do smarów często dodaje się: PTFE (Teflon, Tarflen), dwusiarczek molibdenu, grafit lub miedź. Dodatki zapewniają wytworzenie prawidłowej warstwy poślizgowej.

Smary zazwyczaj spełniają jednocześnie dodatkowe funkcje, takie jak np. usprawnienie odprowadzania ciepła, ochrona antykorozyjna. Niektóre nadają się do stosowania w urządzeniach mających kontakt z żywnością (PTFE, silikon).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smar



© 2019 http://tlumacz-poznan.com.pl/