Opieka informatyka z serwisu - co musisz wiedzieć?

o naprawie laptopów i nie tylko.Co dla gracza?Jak wybrać dobry komputer? Przede wszystkim zależy do czego będzie nam potrzebny, Jeżeli jesteśmy graczami i potrzebujemy de facto czegoś, co będzie służyć do rozrywki to trzeba się l

Opieka informatyka z serwisu - co musisz wiedzieć? Uszkodzenie komputera w domu lub w pracy? To może się przytrafić w najmniej oczekiwanym momencie, z tego powodu mamy coraz więcej serwisów komputerowych na terenach różnych miast, np. . Dzisiaj o naprawie laptopów i nie tylko.

Co dla gracza?

Jak wybrać dobry komputer? Przede wszystkim zależy do czego będzie nam potrzebny, Jeżeli jesteśmy graczami i potrzebujemy de facto czegoś, co będzie służyć do rozrywki to trzeba się liczyć z dużym wydatkiem. Niestety najnowsze gry mają wysokie wymagania sprzętowe, zdecydowanie lepiej sprawdzi się tutaj komputer stacjonarny, niż laptop. Dlaczego? Ponieważ uzyskamy dużo wyższe paramenty sprzętowe przy takiej samej cenie. Laptopy dedykowane dla graczy kosztują od 5 do nawet 8 tysięcy złotych. Myślę, że mało kto dysponuje takim budżetem. I nadal to tylko laptop. Warto wybrać odpowiednio duży monitor, jednak to nie wielkość matrycy powinna mieć kluczowe znaczenie, a jej rodzaj (najlepsza będzie matryca IPS). Wybór sprzętu do grania to naprawdę temat-rzeka.


Krótka historia laptopa

Początkowo istniał umowny podział komputerów przenośnych pomiędzy laptop (większy i cięższy rodzaj komputera, który wymagał do działania zewnętrznego zasilania) oraz notebook (wymowa /'n??tb?k/, mniejszy rodzaj komputera, łatwy do przenoszenia i posiadający własne źródło zasilania ? pierwotnie rozmiarów notatnika formatu A4, stąd nazwa). W chwili obecnej obydwa te określenia funkcjonują wymiennie.

Pierwszym, jeszcze wizjonerskim urządzeniem z tej kategorii, był DYNABOOK. Jego projekt stworzył Alan Kay w laboratoriach Xerox Parc12.

Pierwszym oferowanym komercyjnie laptopem, który mieścił się w torbie, był Grid Compass Computer 1109. W roku 1979 zaprojektował go William Moggridge dla Grid Systems Corporation. Komputer ten był używany w programie NASA dotyczącym promów kosmicznych we wczesnych latach 80. Komputer miał 340 kB RAM, obudowę ze stopu magnezu oraz podświetlany wyświetlacz. W USA kosztował 8000-10000 USD. Urządzenie nie było kompatybilne z IBM PC, dlatego przegrało wojnę na rynku.

Obecnie w sprzedaży znajdują się laptopy kompatybilne z architekturą Intel x86, z procesorami Intela, VIA i AMD. Układy x86 stosowane są również w notebookach Apple. Inne architektury wykorzystywane są sporadycznie: IBM w serii RS/6000 oraz Apple (do 2006 r.) używało układów PowerPC. Na rynku netbooków, mniejszych kuzynów laptopów, pojawiają się też urządzenia z procesorami ARM.

Źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Laptop#Historia


Laptopy - lista wad

Popularność laptopów jest zrozumiała ze względu na ich funkcjonalność i mobilność. Jednak przez to, że urządzenia są niewielkie, miniaturyzacji ulega również cały sprzęt. Jest to rzecz znacznie bardziej podatna na uszkodzenia - jeśli wylejesz kawę, to ryzyko uszkodzenia całego laptopa jest ogromne. Jeżeli wylejesz kawę na klawiaturę komputera stacjonarnego, to czeka cię wymiana klawiatury - nie potrzebujesz do tego interwencji specjalisty. Laptop można niechcący upuścić na podłogę, może zostać zrzucony z biurka przez kota, czy też dziecko. Komputery stacjonarne ze względu na swoje rozmiary są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo ważną cechą laptopów jest ich mobilność, a to znaczy że powinny być dość lekkie. Za tym nie idzie jednak konstrukcja - lekka plastikowa obudowa nie jest wystarczająco odporna. Serwisowanie tych urządzeń jest dużo droższe i nie liczmy, na gwarancję producenta - ona nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń.



© 2019 http://tlumacz-poznan.com.pl/