Witaminy i wspomagacze treningu

dowie, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu żywego. Mogą być pochodzenia naturalnego lub otrzymywane syntetycznie. Dla człowieka witaminy są egzogenne (ludzki organizm ich nie syntezuje), w związku z czym muszą być

Witaminy i wspomagacze treningu Minerały w treningu są bardzo ważne jak aminokwasy i inne suplementy. Dlatego warto poszukać .

Hasło z Wiki: Witaminy

Witaminy ? grupa organicznych związków chemicznych o różnorodnej budowie, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu żywego. Mogą być pochodzenia naturalnego lub otrzymywane syntetycznie. Dla człowieka witaminy są egzogenne (ludzki organizm ich nie syntezuje), w związku z czym muszą być dostarczane z pokarmem (najczęściej w postaci prowitamin)1. Przeciwne działanie do witamin wykazują antywitaminy1.

Brak określonej witaminy w organizmie to awitaminoza, niedobór ? hipowitaminoza, zaś nadmiar ? hiperwitaminoza1.

Pierwsza odkryta witamina (B1) została wydzielona przez polskiego biochemika Kazimierza Funka w 1913 roku. Wprowadził on również nazwę tej grupy związków (łac. vita ? 'życie' i amina ? witamina B1 zawierała grupę aminową)1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Witaminy


Nowy na siłowni? Warto znaleźć trenera

Siłownia dla nowicjusza to ciężki orzech do zgryzienia, zwłaszcza, gdy dużo osób ćwiczy. Łatwo się wtedy zagubić, ale z drugiej strony zawsze jest kogo się zapytać o pomoc w ćwiczeniu na danym urządzeniu. Może dojść do poważnych kontuzji, które tylko zniechęcą nas do dalszych ćwiczeń.

Pomoc trenera może być w tych trudnych początkach wręcz niezbędna, aby ćwicząc się nie uszkodzić. Warto więc wydać te parę złotych więcej przez pierwszy miesiąc uczęszczania na siłownie, aby nie była to droga przez mękę.


Wikipedia o historii wieloboju kulturystycznego

Wielobój kulturystyczny był oryginalną dyscyplina sportową, wymyśloną przez ojca polskiej kulturystyki ? redaktora Stanisława Zakrzewskiego pod koniec lat 50. XX w. Stworzenie jej było wynikiem dążenia Zakrzewskiego i skupionych przy nim nielicznych wówczas działaczy, którzy widząc nieprzychylną postawę władz wobec kulturystki jako takiej, tj. dyscypliny "zgniłego Zachodu", oraz pragnąc aby umięśniona sylwetka stała się jednym z elementów szerszego ruchu sportowego, dążącego do wypracowania ogólnej sprawności, siły i ładnego wyglądu człowieka (tzw. "polska szkoła kulturystyki"), wymyślili dyscyplinę wielobojową, która oprócz klasycznej kulturystki zawierała również boje siłowe i gimnastykę sprawnościową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielobój_kulturystyczny



© 2019 http://tlumacz-poznan.com.pl/